03.03.2016

За результатами 2015 року дохідність накопичень у ВПФ «Фармацевтичний» склала + 24,03 %

Підсумовуючи роботу ВПФ «Фамацевтичний» у 2015 році можна зауважити, що інвестиційна політика фонду базувалась переважно на інвестиціях в фінансові інструменти, емітентами яких є держава або компанії з іноземним капіталом.  Так, законодавчо дозволений ліміт на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у розмірі 50,0 % від вартості активів фонду повністю використовувався. Депозити були відкриті у двох банках з державним капіталом, трьох з іноземним, та одному з вітчизняним приватним капіталом.

На початку року дві третини портфелю акцій було продано, і вже на кінець першого кварталу частка акцій в активах фонду складала лише 1,0 % від активів фонду. Така міра виявилась виправданою, адже за підсумками року індекс Української Біржі впав на -33,62 %, а незначні позиції фонду в акціях нівелювали можливі значні втрати.

Збитковою позицією у фонді стали кошти розміщені у ПАТ «УПБ». 28 травня 2015 року в цю банківську установу була введена тимчасова адміністрація від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а 28 серпня 2015 року Національним банком України розпочата процедура ліквідації ПАТ «УПБ», що стало підставою для переоцінки коштів у цьому банку в нуль.

На світовому ринку вартість золота у доларах за рік впала з $1 194 за унцію до $1 060, що становило зниження його вартості на – 11,22 %. Проте через девальвацію української національної валюти, дохідність інвестицій у золото в гривні склала + 35,12 %.

Найбільшу дохідність у фонді показали інвестиції у ОВДП з індексованим номіналом, які були придбані на початку 2014 року як інструмент страхування від девальвації гривні. При погашенні даних ОВДП у жовтні 2015 року фонд отримав додаткову дохідність по даному інструменту у розмірі + 184,66 %.

ВПФ „Фармацевтичний” вчасно та у повному обсязі виконує свої зобов‘язання щодо виплати пенсій. У 2015 році фонд здійснив одноразові виплати 8 пенсіонерам та 4 спадкоємцям двох померлих учасників на загальну суму 387 876,92 грн. Також 6 учасників фонду отримують пенсії на визначений строк, за минулий рік їм було виплачено 75 268,82 грн.

Через те, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію у банк-зберігач фонду – ПАТ «УПБ», Радою фонду було прийнято рішення про укладення договору на зберігання активів фонду з АТ «Райффайзен Банк Аваль» (станом на 01.01.2016р. основними акціонерами якого є Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ (Австрія) з часткою 87,47 % статутного фонду та Європейський Банк Реконструкції та Розвитку з часткою 9,01 %). Таким чином, у червні 2015 року всі активи фонду (за виключенням грошей розміщених на депозитах у ПАТ «УПБ») були переведені до нового зберігача. Даний прецедент можна вважати прикладом надійності системи недержавного пенсійного забезпечення, адже активи фонду були збережені незважаючи на фактичне банкрутство банка-зберігача.

Питання?

Якщо у Вас є питання, заповніть форму, що наведена нижче.